پایگاه مقاومت بسیج فجر
 
یکشنبه 28 بهمن 1397 -

رای به سایت :
380
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 208 انصار الفاطمه (س) ›› پایگاه مقاومت بسیج فجر
4
محبوب  
رای به خبر :
ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)
گزارش خبری/

ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)

ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)
calendar
تاریخ : 1397/07/14 - 10:24

قسمت چهارم از شرح ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)

آماده سازی مقدمات عروسی

پیامبر در حال خطاب به همسران خود فرمود:کدام یک از شما حاضر به کمک هستید؟ ام سلمه گفت: من ام سلمه و این زینب و این فلان کس و فلان کس. سپس رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:یکی از حجره های خانه دخترم فاطمه و پسر عمویم علی آماده کنید.ام سلمه گفت: ای رسول خدا!کدام حجره را؟پیامبر فرمود:حجره ی خودت را؛وسپس به زنان خویش دستور داد تا فاطمه را زینت کنند و لوازم عروسی او را فراهم نمایند.

ام سلمه گوید:به فاطمه گفتم:آیا عطری برای خودت ذخیره نموده ای؟گفت: آری و یک شیه عطر آورد و مقداری از آن را در میان دست من ریخت چنان بویی از آن برخاست که تا آن زمان استشمام نکرده بودم!

بخشیدن پیراهن عروس

پیامبر خدا بریا شب عروسی فاطمه پیراهنی آماده ساخت و ایشان پیراهن دیگری نیز داشت که پوشیده و اصلاح شده بود .شب عروسی او بود که بی نوایی در خانه ی پیامبر آمد و از ایشان لباس طلبید حضرت فاطمه برخاست و نخست پیراهن اصلاح شده ی خویش را در بسنه ای نهاد تا در راه خدا به او انفاق کند اما ناگهان آیه ی شریفه ی قرآن را به خاطر آوردکه:

لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون

شما به اوج نیکی و نیکوکاری نخواهید رسید مگر آنکه از آنچه دوست می دارید در راه خدا انفاق نمایید

لذا فاطمه بازگشت و پیراهن عروسی خویش را از تن درآورد و به آن زن بی نوا انفاق کرد و خود همان جامه ی عادی خویش را پوشید هنگامی که خواستند عروس گرانمایه را به خانه ی امیر المونان ببرند فرشته ی وحی فرود آمد و پس از سلام بر پیامبر گفت: ای پیامبر خدا! پروردگارت درود نثارت می کند و به من دستور داده است که سلام و درودی گرم نثار فاطمه نمایم و به همراه من ارمغانی از لباس های بهشت نیز که از دیبای سبز تهیه شده است برای او فرستاده است.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12199
حنانه امیرپورمطالب مرتبط