پایگاه مقاومت بسیج فجر
 
پنجشنبه 01 فروردين 1398 -

رای به سایت :
381
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 208 انصار الفاطمه (س) ›› پایگاه مقاومت بسیج فجر
4
محبوب  
رای به خبر :
ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری
گزارش خبری/

ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری

ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری
calendar
تاریخ : 1397/04/13 - 08:47

با شادی و میهمانی موافقیم ؛ با اسراف نه

تجملات برای یک جامعه مضر و بد است آن کسانی که با تجملات مخالفت می کنند معنایش این نیست که از لذت ها و خوشی هایش بی اطلاعند نه!آن را کاری مضر برای جامعه می دانند.مثل یک دارو یا خوراکی مضر با تجملات زیادی جامعه زیان می کند البته در حد معقول و متداول ایرادی ندارد اما وقتی که همین طور مرتب پای رقابت و مسابقه به میان آمد اصلا از حد خودش تجاوز می کند و به جاهای دیگر می رود.

برخی اسراف می کنند می ریزند و می پاشند .در این روزگار که فقرایی در جامعه هستند کسانی هستند که اولیات زندگی هم در دست اختیارشان نیست این کارها اسراف است زیادی است بی خود است هر کس بکند خلاف است.

بعضی مردم با این کاری که می شود با آن ثواب برد گناه می برند. با سراف هایی که می کنند با خلاف هایی که انجام می دهند با آمیختن این عمل حسن و حسنه به کارهای حرامی که انجام می دهند.حرام همه اش هم این نیست که محرم و نامحرم و این چیزها باشد .آن ها هم البته حرام است اما ریخت و پاش زیادی هم حرام است .اسراف حرام است سوزاندن دل مردمی که ندارند در مواردی واقعا حرام است زیاده روی کردن حرام و حلال کردن برای این که بتواند جهیزیه دخترش را فراهم کند این ها حرام است.

 

بنده راضی نیستم از کسانی که با خرج سنگین و با اسراف در امر ازدواج کار را بر دیگران مشکل می کنند البته با جشن و شادی و مهمانی موافقیم ولی با اسراف مخالفیم

چقدر دخترها و پسرها که اگر ازدواج هم می کنند به خاطر بی بند و باری پول دارها احساس کمبود می کنند احساس غصه می کنند فکر می کنند چیزی کم دارند احساس سرکوفت می کنند.

اشتباه بعضی از مسئولین 

این که حالا معلوم شده که توی  باشگاه های چنین و چنان و توی هتل ها مهمانی می گیرند این ها اصلا مناسب شان اهل علم نیست مناسب شان مردمان پرهیزگار و مومن نیست این ها هم مال همان قدیمی هاست.

متاسفانه بعضی امروز اشتباه می کنند چون که سابقه مسئولین کشور و سردمداران آن طور رفتار می کردند حالا هم که این ها شدن سردمدار خیال می کنند باید از این کارها بکنند نه آقا آن ها طاغوتی بودند آن ها اهل دنیا بودند ما روحانی هستیم آن هایی هم که روحانی نیستند اهل دین هستند ما زندگی مان جور دیگر است رفتارمان جور دیگر است منشمان جور دیگر است اخلاقمان جور دیگر است هدفمان اصلا با آن ها فرق دارد نباید از آن ها تقلید کنیم ما باید کاری بکنیم که مردم از ما تقلید کنند.

این آبرو عزت نیست

بعضی خیال می کنند که تشریفات و توی هتل چنین و چنان رفتن سالن های گران گرفتن خرج های زیادی کردن عزت و شرف و سربلندی ذختر و پسر را زیاد می کند .نخیر عزت و شرف و سربلندی دختر و پسر به انسانیت و تقوی و پاکدامنی و بلند نظری آن هاست نه به این چیزها

بدانید ساده برگزار کردن ازدواج چه در مهریه چه در جهیزیه چه در مجلس عروسی ننگ نیست که بعضی خیال می کنند اگر ما عروسی را برای دخترمان ساده برگزار کنیم دختر ما سرشکسته خواهد شد نه! سرشکسته نخواهد شد این اشتباه شماست.

ما به آن هایی که ندارند نصیحت می کنیم که به عرب و عجم متوسل نشوند که پول قرض کنند برای این که آبروی شان را به قول خودشان بخرند!آبرو چیست! این آبرو است؟اگر چشم را باز کنیم این آبرو نیست .بعضی ها خودشان را قرض دار می کنند برای اینکه بتوانند مثلا آبرومند از آب در بیاورند! بیخود و بی جهت.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12199
حنانه امیرپورمطالب مرتبط