پایگاه مقاومت بسیج فجر
 
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
382
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 208 انصار الفاطمه (س) ›› پایگاه مقاومت بسیج فجر
9
محبوب  
رای به خبر :
ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری
گزارش خبری/

ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری

ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری
calendar
تاریخ : 1397/04/06 - 10:31

عوامل زائل کننده جنبه قدسی ازدواج

ازدواج یک جنبه قدسی دارد،این جنبه قدسی را نباید از آن گرفت .جنبه قدسی به همبن کارهای زشتس است که متاسفانه در جامعه ما رائج شده.

این مهریه های سنگین به خیال این که می تواند پشتوانه حفظ خانواده و حفط زوجیت باشد.تعیین می شود در حای که اینجور نیست حداکثر این است که شوهر از دادن امتناع می کند می برندش زندان یک سال دو سال زندان می ماند در این اقدام به زن چیزی نمی رسد او بهره ای نمی برد جز اینکه کانون خانواده اش هم متلاشی می شود این که در اسلام از حضرت امام حسین علیه السلام نقل شده  که فرموند:ما دخترانمان و خواهرنمان و همسرانمان را جز با مهر السنه عقد نکردیم به خاطر این است و الا می توانستند این کم کردن با یک محاسبه است یا همین تشریفات زائد ازدواج خرجهای زیاد مجالس متعدد که واقعا انسان دلش می گیرد وقتی می شنود.

نگدارید بالا بودن سن ازدواج ادامه یابد

محیط دانشجویی محیط خوبی و مناسبی است برای زمینه سازی  ازدواج جوانها خود جوانها اولیای خانواده هایی که جوانها متعلق به آن ها هستند و مسوولان ذی ربط مرتبط با دانشگاه فکر کنند و تصمیم بگیرند نگذاریم سن اردواج که امروزه متاسفانه بالا رفته به خصوص در مورد دختران ادامه پیدا بکند.

بلاشک یکی از چیزهایی که باروری را محدود می کند بالا رفتن سن ازدواج است خب این یکی از کارهایی است که باید در کشور فکر بشود چرا سن ازدواج در کشور ما بالا رفته؟ 

آسان بگیرید خداوند کفایت می کند

جوان ها وقتی صحبت می شود می گویند :اگر ازدواج کنیم بعدش چی کار کنیم برای خانه برای شغل؟ این ها همان قیودی است که همیشه جلوی کارهای اصلی و اساسی را می گیرد .خداوند فرمود:ان یکونوا فقزا یغنهم الله من فضله یعنی خدای متعال این ها را کفایت خواهد کرد ؛ازدواج کنید.

ازدواج در وضع معیشت آن ها دشواری خاصی به وجود نمی آورد بلکه به عکس خداوند آن ها را از فضلش غنی هم میکند این را خدای متعال فرموده است.

ما برای خودمان به قول معروف به جای خرج برج درست می کنیم اضافه های زندگی و نیازهای کاذب به وجود می آوریم در این صورت البته مشکل پیش می آید در اینجا تقصیر کیست؟ در درجه اول تقصیر متمکن است آن کسانی که امکانات دارند سطوح  رابالا می برند سطوح خواهش ها توقعات و نیازهای کاذب را بالا می برند بعد هم تقصیر بعضی از مسئولین است که بالاخره می گویند باید وسایل را فراهم کنند و نمی کنند.

پیامد تشریفات زیاد ازدواج ,فساد اخلاق

متاسفانه این پرداختن به تشریفات ازدواج و مهریه  های گران و جهیزیه های سنگین و مجالس آن چنانی خیلی اخلاق ها را فاسد کرده است هر چه مراسم را کمتر و ساده تر بگیریم بهتر است بگذارید آن کسانی که ندارند مایوس نشوند ساده برگزار کردن ازدواج چه در مهریه چه در جهیزیه و چه در مجلس عروسی ننگ نیست.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12199
حنانه امیرپورمطالب مرتبط