پایگاه مقاومت بسیج فجر
 
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
382
محبوب
صفحه نخست ›› امام و رهبری ›› حوزه 208 انصار الفاطمه (س) ›› پایگاه مقاومت بسیج فجر
4
محبوب  
رای به خبر :
ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری
گزارش خبری/

ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری

ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری
calendar
تاریخ : 1397/03/30 - 10:38

اساس ازدواج در اسلام, سادگی

اساس ازدواج در اسلام بر سادگی است . در اوایل انقلاب نیز همین طور بود منتها متاسفانه این فرهنگ تکاثر و تفاخر و سرمایه داری، یک خرده کار را مشکل کرد .متاسفانه بعضی از مسولان هم با ازدواج های کذایی خانواده هایشان مشکلاتی را درست کردند.

لزوم بنای زندگی بر سادگی و ساده زیستی 

در همه امور زندگی تان سادگی را رعایت کنید.اولش هم از همین مراسم ازدواج است از این جا شروع میشود .اگر ساده برگزار کردید قدم بعدی اش هن مجلس کذایی ،مثل اعیان و اشراف های زمان طاغوت را درست کردید ،بعد دیگر نمی توانید بروید توی خانه کوچکی مثلا با وسایل مختصری زندگی کنید .این جور نمی شود .دیگر چون خراب شده  و از دست رفته است.از اول ، پایه زندگی براساس سادگی و ساده زیستی بگدارید تا زندگی بر خودتان ، بر کسانتان و بر مردم جامعه ان شاءالله آسان شود.

اساس خوشبختی در ازدواج ،محبت ،نه تشریفات

در ازدواج اصل قضیه محبت است.دخترها و پسرها این رابدانند.این محبتی را که خدا در دل شما قرار داده حفظ کنید  در رابطه انسانی ، براساس محبت و زابطه عاطفی استوار است،یعنی زن و شوهر باید به هم محبت داشته باشند و همین محبت همزیستی آن ها را آسان خواهد کرد به پول و تشریفات و این چیزها هم بستگی ندارد.محبت خانواده را پایدار می کند.محبت مایه آبادی زندگی است.کارهای سخت به برکت محبت برای انسان آسان می شود.

این محبت زن و شوهر هم جزو محبت های خدایی است.این از آن محبت های خوب است.هر چه بیشتر شود بهتر است .زن و شوهر باید به هم محبت بورزند این اساس خوشبختی است .خوشبختی در این است که زن و شوهر همدیگر را دوست داشته باشند.

عمده موانع ازدواج ،موانع فرهنگی

عمده(موانع ازدواج)موانع فرهنگی است عادتها تفاخرها تکاثرها  چشم و هم چشمی ها تجمل طلبی ها این ها است که یک مقدار نمی گذارد آن کاری که باید انجام گیرد صورت پذیرذ .

باید شما و خانواده هایتان این گره ها را باز کنید .من از ازدواج های دانشجویی که هر سال برگزار می شود بسیار خوشنودم اگر عادت کنند ازدواج ها را ساده  بی پیرایه و بی تشریفات انجام دهند فکر می کنم که بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12199
حنانه امیرپورمطالب مرتبط