پایگاه مقاومت بسیج فجر
 
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
382
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 208 انصار الفاطمه (س) ›› پایگاه مقاومت بسیج فجر
5
محبوب  
رای به خبر :
ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری
گزارش خبری/

ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری

ازدواج آسان در بیانات مقام معظم رهبری
calendar
تاریخ : 1397/03/20 - 10:25

ازآفات بزرگی که در زندگی ما انسان ها فراوان دیده می شود آفت تکلف است وقتی کاری را که می توان  به راحتی و آسانی انجام   با مشقت همراه می کنیم در حقیقت خود و دیگران را به سختی انداخته ایم .تولید شرط های خیالی و وهمی و کش دادن عرض و طول کارها ، یعنی افتادن به دام خطرناک تکلف!

ما در جریان زندگی دنیایی خود به صورت طبیعی و معمولی گرفتاری های فراوانی رو به رو هستیم چه قدر احمقانه است اگر خود نیز با عدم پای بندی به قواعد خرد کار را بر خویش سخت تر کنیم!

و همگان به اندک تاملی در می یابند که: انجام دقیق متقن منظم و با کیفیت هرکار با پیچیده کردن سخت کردن و تکلف زمین تا آسمان متفاوت است.

تکلف فرصت سوز است عمر رابر باد میدهد امکان موفقیت را کاهش می دهد دلسردی و افسردگی را دامن می زند سرمایه ها را نابود می کند و زندگی را به کام آدم تلخ می سازد .

از همین روی خانم پیامبران و افتخار مسلمانان و مومنان (صلی الله علیه و آله )از تکلف پیشگان بیزاری می کنند و صف خود را از آنان جدا می سازد:

از جمله اموری که در جامعه ما در میان بسیاری از خانواده ها به این آفت خطرناک (تکلف) مبتلا شده است مساله مهم و سرنوشت ساز ازدواج است.

به بهانه انجام آداب و رسوم آبروداری حفظ حیثیت و ارزش نهادن بر دختر و پسر و.... این شیرین ترین حادثه زندگی جوانان را به کابوسی وحشتناک تبدیل کرده ایم.

نتایج تلخ این نگاه بیمار تعداد زیادی از جوانان را از تشکیل زنذگی ناامید کرده است و تعداد فراوان دیگری را با مشکلات فراوانی در آغاز راه روبه رو کرده است.

 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12199
حنانه امیرپورمطالب مرتبط