پایگاه مقاومت بسیج نبی اکرم(ص)
 
یکشنبه 28 بهمن 1397 -

رای به سایت :
173
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 207 الغدیر ›› پایگاه مقاومت بسیج نبی اکرم(ص)
0
محبوب  
رای به خبر :
سیمای ظاهری حضرت مهدی(عج)
سیمای ظاهری حضرت مهدی(عج)

سیمای ظاهری حضرت مهدی(عج) چگونه است؟
calendar
تاریخ : 1397/06/30 - 16:17

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج نبی اکرم(ص)  حوزه 207 الغدیر  ناحیه مقاومت بسیج میثم تمار ،

قطعاً بزرگترین آرزوی هر مسلمانی دیدار با پسر فاطمه(س) و حضور امام زمان(عج) می باشد، حال اگر روزی رسید که ما لیاقت لحظه‌ای ملاقات با امام قائم(ع) را پیدا کردیم، ظاهر و اوصاف جسمانی مهدی موعود(عج) چگونه خواهد بود؟

 

در ادامه به بیان برخی از احادیث و روایات در رابطه با شکل ظاهری امام زمان(عج) از منابع مختلف شیعه و سنی بیان شده است:

مسند ابویعلی از پیامبر(ص) نقل می‌کند: "از میان اهل بیتم کسی در این امت قیام خواهد کرد که پیشانی‌اش بلند است و بینی اش برجستگی دارداو عدالت را در زمین می‌گسترد، چنان که از جفا و بیداد آکنده شده است."

 

الفردوس از حذیفه از پیامبر(ص) روایت می‌کند: "مهدی مردی است از فرزندان من، چهره او مانند ماهِ درخشان است، رنگ او رنگ عربی است و اندام او اسرائیلی. او زمین را پر از داد خواهد ساخت، همانطور که از ستم پر شده است. اهل آسمان و زمین و (حتی) پرنده در آسمان از خلافت او رضایت‌مند خواهند بود."

 

کمال‌الدین از ابوالصلت هروی نقل می‌کند: "از امام رضا(ع) درباره نشانه‌های قائم به هنگام قیام پرسیدم و ایشان فرمودند: علامت او این است که مسن است ولی جوان جلوه می‌کند، کسی که او را می‌نگرد چهل ساله و حوالی آن تخمین می‌زند. از علامات ظهور او آن است که با گذر روزها و شب ها پیر نمی‌شود، تا آنکه اجل فرا رسد."

 

غیبت نعمانی از علی بن ابی حمزه از امام صادق(ع) چنین نقل می‌کند: "چون قائم قیام کند، مردمان او را نخواهند پذیرفت، چون جوان و شاداب می آید. تنها کسانی که خدا در عالم ذرّ از آنها میثاق گرفته است بر اعتقاد به او خواهند بود."

 

کمال‌الدین روایت می‌کند که حضرت امیرالمؤمنین(ع) بر منبر فرمودند: "در آخرالزمان مردی از فرزندان من قیام می‌کند. او سفید مایل به سرخی است... ران‌هایی ستبر دارد، استخوان های شانه اش بزرگ است، در پشت خود دو خال دارد که یکی به رنگ پوست اوست و دیگری مانند خال پیامبر(ص). او دو نام دارد: یکی پنهان و دیگری آشکار. آنکه پنهان است احمد و آنکه آشکار است محمد. چون پرچمش را به اهتزاز درآرد، میان مشرق و مغرب را روشن می‌کند. او دستش را بر روی سر بندگان می‌گذارد و به دنبال آن هیچ مؤمنی نخواهد بود مگر آنکه دلش از پاره آهن سخت‌تر می‌شود و خدا به او نیروی چهل مرد می‌دهد. هیچ مرده ای نخواهد بود مگر آنکه سرورِ این امر به قبرش وارد می‌شود. آنان در قبرها با هم دیدار می‌کنند و به قیام قائم(ع) بشارت می‌دهند." (بحارالانوار)


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19999مطالب مرتبط