رای به سایت :
47
محبوب
حوزه 208 انصار الفاطمه (س)
ناحیه مقاومت بسیج میثم تمار
پنجشنبه 01 فروردين 1398 -
تقویم هفته نگار
تقویم هفته نگار

تقویم هفته نگار از تاریخ 9 تیر الی 15 تیر
calendar
تاریخ : 1397/04/09 - 08:33
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 208 انصار الفاطمه (سناحیه مقاومت بسیج میثم تمار ،

تقویم هفته نگار از  تاریخ 9 تیر الی 15 تیر

یکشنبه 10تیر : 

روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای

غزوه خندق: غزوه خندق یا غزوه احزاب از غزوات پیامبر(ص) که در سال پنج هجری قمری رخ داد. این جنگ با توطئه قبیله بنی نضیر آغاز شد و قریش با تمام متحدان خود برای ریشه‌کن کردن اسلام همداستان شدند. برای مقابله با مشرکان به پیشنهاد سلمان فارسی، مسلمانان در اطراف مدینه خندق حفر کردند. این جنگ با پیروزی مسلمانان به پایان رسید و مشرکان عقب نشینی کردند.

آزادسازی شهر مهران: دهم تیرماه مصادف با آغاز عملیات کربلای ۱ و آزادسازی شهر مهران در سال ۱۳۶۵ از اشغال نیروهای بعث عراق می باشد. در این عملیات شهر راهبردی مهران، روستاهای اطراف آن و ارتفاعات قلاویزان توسط رزمندگان ایران آزاد شد.این عملیات را سپاه پاسداران طراحی و اجرا نمود و ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی کامل هوائی و بکارگیری هوانیروز و یگانهای توپخانه آن را حمایت کرد.

 11تیر: شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقین  آیت الله صدوقی در سال ۱۳۲۷ هجری قمری، در خانواده ای روحانی در یزد متولد شد. نقش ممتاز و بی بدیل علما و اندیشمندان دل آگاه در پیشرفت معنوی و اخلاقی جوامع، خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) را بر آن داشت تا در راستای سلسله گزارش های ستارگان آسمان تشیع به بازروایی زوایای سلوک فردی و علمی و حیات سیاسی و اجتماعی این آموزگاران حقیقت درگذشته و حال بپردازد. پیشوایانی که عموما از بطن جامعه برخاسته و با زیستنی اخلاقی و مردمی، وجدان و واقعیت جامعه بشری را تاثیر و تحولی شگرف بخشیدند. آنانی که در سراسر جهان توحید، بیدارگری، عدالت و حاکمیت بر سرنوشت را وجهه همت خود قرار داده و از مصائب آن پای پس نکشیدند.

12تیر: روز بزرگداشت علامه امینی: شیخ عبدالحسین امینی مشهور به علامه امینی در سال 1320 ه.ق در تبریز در خانواده ای اهل علم، تقوی و فضیلت دیده به جهان گشود. پدر علامه امینی، حاج میرزا احمد امینی از بزرگان و عالمان بر جسته تبریز بود و به پرهیزگاری، علم کثیر، اخلاق حسنه و بسیاری از صفات پسندیده دیگر شهره بود. جد بزرگ علامه امینی نیز مشهور به امین الشرع، مردی بود عاشق و شیفته اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و همین امر او را به سرودن اشعار و مدایح فراوان درباره آل الله تشویق می کرد.

14 تیر:فتح اندلس به دست مسلمانان: اندلس سرزمینی است در جنوب غربی اروپا که شامل کشورهای اسپانیا، پرتغال و منطقه‏ی اشغالی (انگلیس) جبل الطارق می‏باشد. اندلس از سوی سپاهیان اسلام به فرماندهی طارق بن زیاد در سال 92 قمری فتح گردید و قسمت اعظم مردم این منطقه تا سال 95 قمری با طیب خاطر، دین اسلام را پذیرفتند. حکومت اسلامی تا سال 422 قمری در این منطقه ادامه یافت ولیکن دراین تاریخ به خاطر بی‏کفایتی حاکمان مسلمان و دسیسه‏های مسیحیان و حکومت‏های استعماری اروپا، این کشور بزرگ به دست مسیحیان افتاد و میان 23 پادشاه اروپایى تقسیم و تجزیه گردید. مسلمانان این کشور از امیرالمسلمین مغرب (یوسف بن تاشفین مرابطی) یاری خواستند و در سال 749 قمری در نبردی معروف به "زلاقه"، مسیحیان متحمل شکست شده و این کشور به مغرب، ضمیمه گشت. اما پس از مدتی حکومت مرابطین نیز به ضعف و سستی گرایید و مجدداً اندلس در تصرف مسیحیان درآمد و تجزیه گردید.

روز قلم

روز شهرداری و دهیاری 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17613مطالب مرتبط