رای به سایت :
62
محبوب
حوزه 206 عفیف
ناحیه مقاومت بسیج میثم تمار
یکشنبه 28 بهمن 1397 -
چگونه عبادت کنیم؟
گزارش/

چگونه عبادت کنیم؟

عبادت، حضور در برابر آفریدگار است و نشستن بر سر مائده های معنوی که او برای «بندگان» خود فراهم کرده است.
calendar
تاریخ : 1397/07/10 - 11:32
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 206 عفیف  ناحیه مقاومت بسیج میثم تمار ، روش عبادت را باید از قرآن و عترت آموخت. آنگونه که آدرس هر خانه را باید از صاحب خانه گرفت.بهترین عبادت ها آن است که:

 1- آگاهانه‌-در حدیث است: دو رکعت نماز عالم بهتر از هفتاد رکعت نماز جاهل است.و رسول خدا صلى الله علیه وآله فرمود: از نماز آن قسمتى مورد قبول است که انسان بر اساس تعقّل و آگاهى بخواند. امام صادق علیه السلام مى‌فرماید: هر که دو رکعت نماز بخواند و بداند با که سخن مى‌گوید و چه مى‌گوید گناهانش بخشیده مى‌شود.

 2- عاشقانه‌: عبادت از روى عشق نشاطآور و لذّت‌بخش است و آنگونه که بیمار از غذا لذّت نمى‌برد عبادت کنندگان بى‌شوق هم لذّتى از پرستش نمى‌برند. امام صادق علیه السلام فرمود: عبادت را به خودتان تحمیل نکنید.آنگونه که براى دیدار یک شخصیت محبوب نشاط و شوق داریم براى دیدار با خدا و پرستش او هم باید چنین باشیم.

 3- خالصانه‌:ملاک ارزش و اعتبار عبادت اخلاص است و عبادت ناخالص و از روى ریا نفاق شهرت‌طلبى و عوام‌فریبى بى‌اعتبار و فاقد ارزش است. عبادت بى‌اخلاص همچون جسم بى‌جان و پیکر بى روح است.

4- خاشعانه‌: پرستش باید با قلبى سرشار از احساس عظمت خدا و کوچکى خود باشد. قرآن در وصف مؤمنان «خشوع در نماز» را بیان مى‌کند.براى خشوع در نماز باید نمازگزار چنان عبادت کند که گویا خدا را مى‌بیند و ذلت و کوچکى خویش را در برابر قدرت و عظمت او حسّ کند. در حدیث است: خدا را چنان عبادت کن که گویا او را مى‌بینى.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17972


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 206 عفیف        منطقه 21        محله چیتگرشمالی        نماز        عبادت    

مطالب مرتبط