رای به سایت :
62
محبوب
حوزه 206 عفیف
ناحیه مقاومت بسیج میثم تمار
چهارشنبه 03 بهمن 1397 -
نماز شب قدر
گزارش/

نماز شب قدر

شب قدر، شبی است که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی‌رسد و به عنوان قلب ماه مبارک رمضان از آن یاد می‌شود
calendar
تاریخ : 1397/03/05 - 11:53
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 206 عفیف  ناحیه مقاومت بسیج میثم تمار ،با توجه به اهمیت نماز در شب های قدر در زیر به اهمیت ان اشاره می شود:

شب نوزدهم ماه رمضان اول شب قدر است، شب قدر بهترین شبهای سال می باشد و شبی در خوبی و فضیلت به آن نمی رسد عمل در آن از عمل در هزار ماه بهتر است. امور واقع در یک سال در زندگی هر یک از افراد انسانی و رویدادهای مربوط به آن در شب مزبور تقدیر و تصویب می شود. فرشتگان و روح (فرشته وحی) در آن شب به فرمان پروردگار به خدمت امام حجت وقت نازل می گردند و سرنوشت یک ساله هر کس را بر حضرتش عرضه می دارند. شبهای 19 و 21 و 23 و یا یکی از آنها شب قدر است.
اول: شب قدر دو رکعت نماز با یک سلام (مانند نماز صبح) دارد، با این تفاوت که در هر رکعت بعد از حمد هفت مرتبه سوره توحید بخواند و پس از سلام نماز هفتاد مرتبه بگوید: استغفر الله و اتوب الیه
دوم: صد رکعت نماز بخواند، و می تواند بجای این صد رکعت شش روز از نمازهای قضای خود را بجا آورد، بدین ترتیب که از ظهر روز اول شروع نموده و در عشای روز ششم ختم نماید (سه شب جمعا 300 رکعت می شود).

کیفیت خواندن هزار رکعت

در تمام شبهای این ماه به ترتیب زیر هزار رکعت نماز بخوان: از شب اول تا شب بیستم در هر شب بیست رکعت: ده تا دو رکعت مانند نماز صبح، هر دو رکعت به یک سلام، از شب بیست و یکم تا آخر ماه، هر شب سی رکعت به همان روش، و در هر یک از سه شب احیا (نوزدهم، بیست و یکم، بیست و سوم) صد رکعت به ترتیب مذکور.
از امام صادق (علیه السلام) روایت شده که فرمود: تصلی فی شهر رمضان الف رکعته: در ماه مبارک رمضان هزار رکعت نماز بجا آور.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17972


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 206 عفیف        منطقه 21        محله چیتگرشمالی        نماز        شب قدر    

مطالب مرتبط